Duyurular RSS

  • Duyuru Yok

EDUROAM SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)


Eduroam farklı ortamlarda  çalışır mı?

eduroam Windows XP, Windows Vista, Windows 7,  Linux, Windows CE, iphone, ipod gibi değişik cihaz ve platformlarda çalışabilmektedir.

Eduroam ağının güvenlik derecesi nedir?

Günümüzde kablosuz ağlarda en yaygın güvenlik teknolojileri WEP, WPA, WPA2 olarak bilinen teknolojilerdir. WEP ve WPA gibi teknolojilerin artık güvenliği oldukça düşüktür. O yüzden kurulum dosyalarımızda WPA2 ön tanımlı olarak gelmektedir. Fakat WPA - TKIP geçici olarak kullanıma açıktır.

Eduroam ağına bağlanabilmek için neden program yüklüyorum?

Yeni kurulan eduroam kablosuz ağ sisteminde, güvenlik ön plandadır. Klasik kablosuz sistemlerinde ağ üzerinden iletişim yaparken bunun başkaları tarafından izlenmesi mümkün olabilmektedir. Bunun yapılamaması için kullanılabilen tek yöntem kullanılan şifreleme yönteminin karmaşıklığını artıemaktır. Eduroam kablosuz ağ sisteminde kullanıcı adı ve parolanızı ilk göndermeye başladığınız andan itibaren şifreli iletişim sağlanmaktadır. Bu şifreli iletişimin başlatılması için gerekli olan TTLS algoritması Windows içinde mevcut olmadığından, farklı bir program kullanmak zorundayız.

Eduroam ağına bağlanmak için secureW2 programını kurdum, bir daha ki bağlanmak istediğimde programı tekrar kurmak zorunda mıyım?

Daha önce eduroam ağına bağlanmışsanız ve programı kaldırmamışsanız tekrar programı kurmanıza gerek yoktur. Otomatik olarak eduroam gördüğünüz yerden bağlanabileceksiniz.

Eduroam ağına bağlantım sürekli kesiliyor / bağlanamıyor?

eduroam bağlantısını sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için bilgisayarınızdaki kablosuz ağ bağdaştırıcısı sürücüsünün güncel olması gerekmektedir.Ağ bağdaştırıcınızın marka ve modeline göre destek sağlayıcınızdan bilgi alın.

SecureW2 programını yükledim evimde veya ofisimdeki diğer kablolu veya kablosuz ağlara bağlanamıyorum, problem nedir?

Ayarlarınızı yönergelerde belirtildiği gibi yaptıysanız SecureW2 programı diğer kablosuz ve kablolu ağlarla ilgili sorunlara neden olmamaktadır.

Bağlanacağım kullanıcı kodu nedir?

Eduroam üyeleri kendi ülkelerinde adıkları kullanıcı kodu ve şifresi ile, Üniversitemiz @kilis.edu.tr hesaplarına sahip kullanıcıları kendi kullanıcı ve şifresi ile, misafir kullanıcılar ise üniversitemiz kullanıcılarının kullanıci.kilis.edu.tr sayfası aracılığı ile açtığı misafir kullanıcısı ve şifresini ile bağlanabilirlir.

Son Güncelleme: 2013-04-26 10:11:03

                                                Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2019                                                  Warning: fopen(/home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0//hits_webcounter.0): failed to open stream: Permission denied in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 67 Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 68 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 69 Warning: fopen(/home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0//hits_webcounter.0): failed to open stream: Permission denied in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 79 Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 80 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/eduroam/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 81 000000